Tomciętnik – Odciek dziewiąty

Wiek: Dziewięć tygodni bez jednego dnia
Tatuś kazał mi opiekować się mamusią, a mama, zamiast się zastosować i dać się pilnować, co chwilę gdzieś się wymyka. Na przykład do kuchni. A ja się wtedy boję, że mamie stanie się coś złego. Na przykład zabłądzi i nie będzie wiedziała, jak do mnie wrócić. Albo zbierze się jej w piersiach za dużo mleka i będzie ją boleć. W kuchni może stać się też na pewno wiele innych niebezpiecznych rzeczy, a tatuś byłby zawiedziony, gdybym nie spełnił jego prośby. Dlatego za każdym razem, gdy mama próbuje zniknąć mi z oczu, podnoszę wielki krzyk. Najspokojniejszy jestem, gdy mama mnie karmi, bo nic jej wtedy nie grozi, dbam wtedy na bieżąco o stan moich cyćków. Poza tym, karmiąc mnie, mama ani się nie skaleczy, ani nie poparzy, ani nawet nie potknie. Pełne bezpieczeństwo zapewnione.
Tak sobie ostatnio myślałem, że ten świat jest źle urządzony. Ja bym go lepiej urządził. Po pierwsze: rozpieszczanie dzieci byłoby obowiązkowe. Najlepiej do tego celu nadają się babcie. Po drugie: żadnych plastikowych smoczków, tylko cyćki! Ekologia, ekonomia i przyjemność w jednym. Po czwarte: mleko dla wszystkich. Za darmo. Dla dorosłych też. Po piąte: Łóżka byłyby bardzo szerokie, tak, że cała rodzina mogłaby w nich wygodnie spać. Żadnego wysyłania dzieci do łóżeczek. Każdy rodzic, który wysłałby dziecko do łóżeczka, sam by w tym łóżeczku spał. Po szóste: Mamusie nie miałyby żadnych obowiązków. Żadnego sprzątania, gotowania czy prania. Tylko przyjemności, przede wszystkim zajmowanie się dzieckiem. I to by były najważniejsze prawa w moim idealnym świecie. Cała reszta jakoś by się sama ułożyła.

Post Author: Rozwyrazowana

Mam 25 lat, męża, dwoje dzieci, wielkie plany i ambicje. Przede wszystkim marzę o tym, by moja pisanina została kiedyś wydana. Na razie skończyłam pisać pierwsza książkę i pracuję nad drugą. Poza tym w zeszłym roku schudłam 30 kg, więc temat odchudzania, zdrowego żywienia i ćwiczeń też jest mi bliski.

1 thought on “Tomciętnik – Odciek dziewiąty

    Beta

    (23 marca 2016 - 18:51)

    Oj, tak, tak, Tomeczku. Świat jest źle urządzony. Ale kto potrafi go lepiej urządzić? Może Ty kiedyś to będziesz umiał? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *