Tomciętnik – Odcinek dwudziesty pierwszy

Wiek: Pięć i pół miesiąca
Mamusia ostatnio narzekała, że nie ma żadnego zawodu, że nie pracuje i nie bardzo ma pomysł co powinna w życiu robić. Oczywiście oprócz wychowywania mnie, bo to nie podlega dyskusji. Bardzo się problemem mamusi zmartwiłem i za punkt honoru postawiłem sobie pomóc jej w zrobieniu kariery. Założenia są proste: mamusia ma mieć lekką pracę, przyjemną, ma mieć czas dla mnie i zarabiać duuużo pieniędzy. Długo myślałem i wymyśliłem: mama powinna zostać piosenkarką. Swój plan od razu zacząłem wprowadzać w życie: zacząłem strasznie, ale to strasznie płakać i uspakajałem się tylko wtedy, gdy mamusia śpiewała. Szczerze mówiąc, to daleko temu było to sztuki, ale w końcu ćwiczenie czyni mistrza. Myślę, że jak tak przetrenuję mamę codziennie po kilka godzin, to prędzej czy później pojawią się efekty. Dodatkowym plusem tego jest to, że ja wtedy też od razu będę miał pracę: będę mamy managerem. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po mojej myśli.

Ci moi rodzice są jacyś tacy są mało zainteresowani tym, co się wokół nich dzieje. Ostatnio słoneczko się zepsuło. Już dawno zauważyłem, że coraz słabiej świeci, ale ostatnio w ogóle jakby zniknęło. Szczerze mówiąc jestem przerażony, nie rozumiem dlaczego tak się stało ani jak temu zaradzić, a rodzice zachowują się jakby nic się nie stało. Jakby to było normalne. Mamusiu, tatusiu! Zróbcie coś! Uratujcie słoneczko póki jeszcze czas, inaczej będziemy żyć w ciemnościach! Mama mówi, że to tylko jesień i słoneczko kiedyś do nas wróci, ale ja jakoś nie widzę, żeby było lepiej. Ciągle tylko ciemniej i ciemniej.

Post Author: Rozwyrazowana

Mam 25 lat, męża, dwoje dzieci, wielkie plany i ambicje. Przede wszystkim marzę o tym, by moja pisanina została kiedyś wydana. Na razie skończyłam pisać pierwsza książkę i pracuję nad drugą. Poza tym w zeszłym roku schudłam 30 kg, więc temat odchudzania, zdrowego żywienia i ćwiczeń też jest mi bliski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *