10 rzeczy, które chcą Ci powiedzieć ludzie, którzy byli otyli

Nowy Rok tuż tuż, pewnie wielu z Was zastanawia się nad postanowieniami. Żeby trochę ułatwić Wam podjęcie decyzji, dzisiaj będzie 10 rzeczy, które chcą Ci powiedzieć ludzie, którzy kiedyś byli otyli, ale już nie są.

 

Nie jedz tego, co sprawia, że czujesz się lepiej tylko w trakcie jedzenia. Jedz to, co sprawi, że będziesz czuć się dobrze później. Po dwóch godzinach, po dwóch dniach i po dwóch latach. - Kash, - 50 kg

 

Jeśli umrę jutro, to ta cała ciężka praca i tak ma sens. Nawet jeśli miałabym żyć w tym ciele tylko jeden dzień, to było warto.

 

Libido – aż do nieba

 

Traktuj swój limit kalorii jak konto w banku. Nie chcesz, żeby saldo było ujemne. Podobnie z kaloriami. Nie musisz „odkładać tego ciastka”, tylko nie zjedz całego opakowania i upewnij się, że to się mieści w twoim budżecie

 

Pewnego dnia spojrzysz w lustro i odkryjesz prawdziwy kształt swojej twarzy, może nawet po raz pierwszy. Będziesz się zastanawiać jak to się stało, że tyle lat minęło, a Ty tak naprawdę nie znasz ciała, w którym spędziłeś całe swoje życie. Czuję jakbym wreszcie siebie poznała.

 

Myślałem, że jestem gruby, bo nienawidzę uprawiać sportu. Okazuje się, że nienawidziłem sportu, bo byłem gruby. Uprawianie sportu jest fajne, jeśli nie musisz taszczyć ze sobą zbędnej wagi.

 

Głód cię nie zabije, a z czasem minie. Zmiany są straszne, więc nie wybiegaj myślami w przyszłość, zajmij się tym, co jest dzisiaj. Kochaj siebie wystarczająco mocno, by o siebie dbać!!!

 

W trakcie wydaje się, że odchudzenie trwa WIECZNOŚĆ, ale później, gdy spojrzysz wstecz, będzie Ci się wydawać, jakbyś zaczął wczoraj.

 

Myślałem, że kocham jedzenie, ale dopiero teraz naprawdę się nim delektuje zamiast bezmyślnie napychać się cukrem, solą i tłuszczem.

 

Nauczyłam się kochać siebie i swoje ciało. To nie oznacza, że dalej jestem gruba. To oznacza, że zadbałam o zdrowie i schudłam, żeby zapewnić swojemu ciału to, co najlepsze.

 

I jak, czujecie się zmotywowani?

Źródło cytatów

Post Author: Rozwyrazowana

Mam 25 lat, męża, dwoje dzieci, wielkie plany i ambicje. Przede wszystkim marzę o tym, by moja pisanina została kiedyś wydana. Na razie skończyłam pisać pierwsza książkę i pracuję nad drugą. Poza tym w zeszłym roku schudłam 30 kg, więc temat odchudzania, zdrowego żywienia i ćwiczeń też jest mi bliski.

9 thoughts on “10 rzeczy, które chcą Ci powiedzieć ludzie, którzy byli otyli

  jotka

  (29 grudnia 2016 - 15:53)

  Kiedyś schudłam 16 kg , bo tyle zostało mi po ciąży. Trwało to rok, bo nie było wtedy specjalnych diet ani pomocy w stylu dietetyków czy preparatów itd. Przechodziłam różne etapy, także zwątpienia, a nawet otarłam sie o anoreksję.
  Do twojej listy mogę dodać to, co kiedyś przeczytałam lub usłyszałam: czwarty kawałek ulubionej szarlotki smakuje tak samo, jak pierwszy, więc po co jeść cztery?
  Pozdrawiam 🙂

   Rozwyrazowana

   (29 grudnia 2016 - 19:20)

   Preparaty to w 99% procentach pic na wodę, który odchudza tylko portfel, więc wiele nie straciłaś.
   A czwarty kawałek szarlotki nie tylko nie jest lepszy od pierwszego, ale nawet mniej smaczny. Czytałam kiedyś, że te maleńkie porcje w restauracjach podaje się dlatego, że najlepiej smakują 3 albo 5 pierwszych kęsów, dlatego lepiej spróbować 10 potraw niż zjeść duże porcje dwóch.

  L.B.

  (2 stycznia 2017 - 12:40)

  Kiedyś czułam się jak pączek, choć nie miałam nadwagi. Ważyłam dobrze, ale czułam, że tu i tam powinno być trochę mniej. Zaczęłam ćwiczyć, bo też zainspirowano mnie. W szkole nie lubiłam wf-u. Ale gdy sama zaczęłam ćwiczyć, biegać – polubiłam to! Sport jest fajny. Dobrze też, gdy ktoś motywuje, bo samemu trudno się zebrać.

   Rozwyrazowana

   (2 stycznia 2017 - 13:19)

   Zdecydowanie łatwiej lubić ćwiczenia, jak się to robi dla siebie, a nie z przymusu. Ja strasznie nie lubiłam w-fu, ale sama lubię ćwiczyć. Przy okazji ćwiczenia sprawiają, że człowiek wygląda szczuplej, nawet bez zrzucania kilogramów.

  Pojedyncza

  (3 stycznia 2017 - 10:53)

  Utrata zbędnych kilogramów to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. 😉
  Ja w ubiegłym roku też zrzuciłam około 10kg i o wiele lepiej czuję się teraz sama ze sobą. Wiem jednak też, że łatwo jest wrócić, więc takie motywacyjne cytaty i 'przypominajki’ na pewno są fajne i cenne.

   Rozwyrazowana

   (3 stycznia 2017 - 11:01)

   Gratulacje! Utrzymanie wagi wymaga pewnej czujności, ale na szczęście nie jest takie trudne, jak się czasem mówi. Ja odchudzanie skończyłam półtora roku temu, czasem ważę kilo więcej, czasem ważę kilo mniej, ale na ogół trzymam stałą wagę.

  Anna.1999

  (6 stycznia 2017 - 22:03)

  Świetnie napisane. Naprawdę daje do myślenia, szczególnie mnie, kiedy dopiero przekroczyłam linie startu 🙂

   Rozwyrazowana

   (6 stycznia 2017 - 23:04)

   Cieszę się, że mogę Ci pomóc, tym bardziej, że śledzę Twojego bloga i Ci kibicuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *